A(z) Kisokosok címkéhez tartozó tartalmak:

Probléma: PostgreSQL-ben valamelyik adatbázisod nagyra nőtt, de nem tudod melyik, szükséged lenne az összesnek a méretére.

Probléma: nem fordul a Linux kernel, mert fordításkor a címben olvasható genkernel hibaüzenet jön.

A Joplin jegyzetkezelő alkalmazáshoz szeretnéd beállítani a Nextcloud szinkronizációt.
Az alábbi lépésekkel megteheted:

Probléma: Alpine Linux alatt, a Rust-ban készült programok és könyvtárak a következő hibaüzenetet dobják: Error loading shared library libgcc_s.so.1: No such file or directory
Megoldás:

Ha egyszerűen, szinte bármilyen rendszeren elérhető véletlenekre van szükséged, akkor itt a helyed!

Probléma: pytest futtatása közben a CoverageWarning: Module was previously imported, but not measured (module-not-measured)
figyelmeztetést kapod.

Probléma: Más fájlkezelőkkel (pl. Nemo) ellentétben a Dolphin a rejtett fájlok elrejtése esetén is megjeleníti az automatikusan készülő biztonsági mentések fájljait.

Probléma: A Rendszerbeállítások ablakot megnyitva az egyes lehetőségek helyett az alábbi hibaüzenet jelenik meg: "Hiba a QML-fájl betöltése közben"

Hamarosan jöhetnek a háttérképek a Firefox új lapjain, mivel kísérleti funkcióként már elérhető a Beta, a Developer Edition és a Nightly verziókban.

Probléma: Elsőre nem enged be a PgAdmin. Ha beengedett, akkor néhány perc és/vagy kattintás után kidob, mintha lejárt volna a munkameneted.

Probléma: A konténerbe zárt PgAdmin4 időről-időre frissítéseket keres, ám ha nem tud kijutni az internetre, belassul és elkezd hibaüzeneteket dobálni. Kapcsoljuk ki ezt a funkciót!

Probléma: a Nextcloud furcsán működik, egyes funkciói lassan, mások csak bugosan működnek, miközben a címben olvasható hibaüzenetet dobja.

Probléma: Bár a LibreOffice ablaka követi ez operációs rendszer színvilágát, sötét módban is fehér marad az oldal. Legyen az is sötét!

Probléma: Szeretnéd lecserélni a témához tartozó alapértelmezett háttérképet a bejelentkezési képernyőn.

Probléma: A Latte Dock dokkolók nem jelennek meg, az alkalmazás nemhogy nem indul, nem is található.

Probléma: A KDE-s és natív alkalmazásokban eltűnt a menüsor, amely a Ctrl + M kombinációval sem jeleníthető meg.

Probléma: GIMP-ben nem jelenik meg az összes eszköz, hanem a csoportikonok jobb alsó sarkán a nyíllal lehet választani a csoport eszközei közül.

Probléma: ha nem azt a könyvtárat akarod tömöríteni, amiben épp vagy, akkor a tar
parancs beteszi a tömörítendő fájlok elérési útvonalát is az archívumba, de ez neked nincs szükséged.

Probléma: Az openSUSE nem látja a hálózati nyomtatót és a hozzáadásnál sem jelenik meg a listán.

Kísérleti jelleggel immár elérhető az inaktív lapok előnézete a Firefox Beta, Dev és Nightly verziói esetén.

Probléma: A SonarQube mereven ragaszkodik ahhoz, hogy az ElasticSearch adatait tartalmazó diszken legyen legalább 10% szabad hely. Az sem érdekli, ha az a 10% történetesen több 10 GB.

Probléma: A Flatpakkel telepített alkalmazások sok helyet foglalnak a rendszerben, át szeretnéd őket tenni egy másik meghajtóra/partícióra.

Probléma: Szeretnéd lekérdezni, hogy egy git tárolóban melyik felhasználó nevéhez hány commit köthető.

A jövő tavasszal érkező, pehelysúlyú Ubuntu íz, a Lubuntu 24.04 LTS komoly fejlesztésekkel készül az elkövetkező évekre. Lássuk, mik is ezek!

A Mozilla úgy döntött, hogy létrehoz egy APT tárolót a Debian alapú (pl. Ubuntu) rendszerek számára a nem stabil Rókák telepítéséhez. Mutatom, hogyan használd!

Probléma: van egy PostgreSQL adatbázis mentésed pgdump formátumban és konvertálni szeretnéd SQL formátumba.

Probléma: egyre több rendszer követeli meg az x86-64 mikroarchitektúra egy bizonyos verziójának a támogatását, te pedig tudni szeretnéd, hogy a processzorod melyiket támogatja.

Probléma: a rootként futó alkalmazások, például a YaST, nem a rendszer alapértelmezett színsémáját használják.

Probléma: git pull
során az alábbi hibaüzenetet kapod: Bad owner or permissions on /home/username/.ssh/config